Cosel SUCS3053R3C technical specifications.
| Package/Case | DIP |
| Depth | 7mm |
| Isolation Voltage | 500V |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 25mm |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 600mA |
| Output Voltage | 3.3V |