Cosel SUCS3053R3C-C technical specifications.
| Current - Output 1 | 600mA |
| Height | 0.28inch |
| Isolation Voltage | 500V |
| Length | 0.98inch |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Power | 3W |
| Package Quantity | 600 |
| Series | SU |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Weight | 0.17637oz |
| Width | 0.63inch |