CR Magnetics CR4110-10 technical specifications.
| Accuracy | 0.5% |
| Package/Case | Module |
| Current Sensing | 10A |
| Frequency | 20Hz |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Max Supply Current | 25mA |