CR Magnetics CR4170-20 technical specifications.
| Accuracy | 0.5% |
| Current Sensing | 20A |
| Frequency | 20Hz |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Max Supply Current | 60mA |