CR Magnetics CR4220-20 technical specifications.
| Accuracy | 0.5% |
| Package/Case | Module |
| Current Sensing | 20A |
| Frequency | 400Hz |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |