Crydom DC100D10CH technical specifications.
| Maximum Input Voltage | 32V |
| I/O Isolation Voltage | 3750(RMS)V |
| Maximum Output Voltage | 72V |
| Maximum Input Current | 14mA |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 66A |
| Maximum Output Current | 10A |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Operating Temperature | 100°C |