CUI PYB10-Q24-D12 technical specifications.
| Package/Case | DIP |
| Current - Output 1 | 416mA |
| Current - Output 2 | 416mA |
| Efficiency | 86% |
| Features | OVP, SCP |
| Height | 0.47inch |
| Isolation | Isolated |
| Isolation Voltage | 1.5kV |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 2inch |
| Max Input Voltage | 36V |
| Min Input Voltage | 9V |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Output Current | 416mA |
| Max Power Dissipation | 10W |
| Mount | Through Hole |
| Number of Outputs | 2 |
| Output Power | 10W |
| Output Voltage | 12V |
| Package Quantity | 42 |
| Packaging | Rail/Tube |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | PYB10 |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Voltage - Output 2 | -12V |
| Weight | 0.776027oz |
| Width | 1inch |