CUI PYB10-Q24-D12-U technical specifications.
| Approvals | IEC, EN |
| Package/Case | Module |
| Efficiency | 86% |
| Height | 0.75inch |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 2.16inch |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Power Dissipation | 10W |
| Mount | Chassis Mount |
| Number of Outputs | 2 |
| Output Power | 10W |
| Package Quantity | 90 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | PYB10-U |
| Weight | 2.04589oz |
| Width | 2.06inch |