CUI PYB30-Q48-T512-U technical specifications.
| Current - Output 1 | 3A |
| Current - Output 2 | 625mA |
| Current - Output 3 | 625mA |
| Efficiency | 88% |
| Height | 19.05mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 67.5mm |
| Max Input Voltage | 75V |
| Min Input Voltage | 18V |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Power Dissipation | 30W |
| Mount | Chassis Mount |
| Number of Outputs | 3 |
| Output Power | 30W |
| Package Quantity | 32 |
| Packaging | Tray |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | PYB30-U (30W) |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Voltage - Output 2 | 12V |
| Voltage - Output 3 | -12V |
| Weight | 2.04589oz |
| Width | 54.99mm |