CUI VIBLSD1-S12-S15-SIP technical specifications.
| Package/Case | SIP |
| Efficiency | 72% |
| Features | SCP |
| Height | 0.4inch |
| Isolation | Isolated |
| Isolation Voltage | 1kV |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 0.77inch |
| Max Input Voltage | 12.6V |
| Min Input Voltage | 11.4V |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Output Current | 67mA |
| Max Power Dissipation | 1W |
| Mount | Through Hole |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Power | 1W |
| Output Voltage | 15V |
| Package Quantity | 25 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | VIBLSD1-SIP |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Weight | 0.074075oz |
| Width | 0.24inch |