
The CY2DL1510AZI is a 1-channel 10-output LVDS clock buffer with a propagation delay of 0.6ns. It operates within a temperature range of -40°C to 85°C and is compliant with RoHS standards. The device is packaged in a TQFP32 package and is available in a tray packaging format with 250 units per package. The input signal is LVDS and the supply voltage is 3.465V, with a minimum operating voltage of 2.375V.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Cypress CY2DL1510AZI datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | TQFP |
| Duty Cycle | 52% |
| Input | LVDS |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Duty Cycle | 52% |
| Max Frequency | 1.5GHz |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Supply Voltage | 3.465V |
| Min Supply Voltage | 2.375V |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Outputs | 10 |
| Package Quantity | 250 |
| Packaging | Tray |
| Propagation Delay | 0.6ns |
| RoHS Compliant | Yes |
| Supply Voltage-Nom | 3.465V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Cypress CY2DL1510AZI to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.