Cache Mem 4Mbit 3.3V SRAM 100-Pin TQFP
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Density | 4Mbit |
| Type | SRAM |
| Organization | 128Kx36 |
| Maximum Access Time | 8ns |
| Density in Bits | 4194304bit |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Max Operating Supply Voltage | 3.6V |
| Min Operating Supply Voltage | 3.135V |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Pin Count | 100 |
| Package/Case | TQFP |
| Package Family Name | QFP |
| RoHS | No |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |