SRAM Chip Sync Quad 3.3V 9M-Bit 256K x 36 8.5ns 100-Pin TQFP T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Address Bus Width | 18b |
| Package/Case | TQFP |
| Density | 9Mb |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Number of Ports | 4 |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Packaging | Tape and Reel |
| RoHS | Compliant |