Diodes FNETHE025 technical specifications.
| Package/Case | CSMD |
| Depth | 5mm |
| Frequency | 25MHz |
| Frequency Stability | 25ppm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 7mm |
| Load Capacitance | 15pF |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Max Supply Current | 15mA |
| Max Supply Voltage | 3.63V |
| Min Supply Voltage | 2.97V |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Frequency | 25 MHz |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |