Diodes FRETHE025 technical specifications.
| Package/Case | SMD/SMT |
| Frequency | 25MHz |
| Frequency Stability | 25ppm |
| Height | 0.061inch |
| Length | 0.276inch |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Max Supply Current | 10mA |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | SaRonix-eCera™ ASSP VCXO |
| Width | 0.197inch |