Diodes PI74STX1G32CX technical specifications.
| Package/Case | SC |
| High Level Output Current | 32mA |
| Lead Free | Contains Lead |
| Logic Function | OR GATE |
| Low Level Output Current | 32mA |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Supply Voltage | 5.5V |
| Min Supply Voltage | 1.65V |