Diodes S1703C-24.5760(T) technical specifications.
| Package/Case | SMD/SMT |
| Frequency | 24.576MHz |
| Frequency Stability | 100ppm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Max Supply Current | 8mA |