
Power Transformers XFMR45uH5-15V+/-5V
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Eaton CTX02-13509 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Height | 8.4mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 22.3mm |
| Package Quantity | 200 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Weight | 0.048oz |
| Width | 17.1mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Eaton CTX02-13509 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.