
Fuse Class RK5 Slow Blow Acting 15A 600V Holder Cartridge 20.57 X 127mm Carton CSA/UL
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Current Rating | 15A |
| Diameter | 0.81inch |
| Length | 5inch |
| Package Quantity | 10 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Compliant | No |
| Series | DLS-R |
| Termination | Clip |
| Voltage Rating (AC) | 600V |
| DC Rated Voltage | 300V |
| Weight | 2.72oz |
| RoHS | Not Compliant |
