
Miniature Circuit-Breaker Faz Residual Current Device Fi Fuse Material
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Current Rating | 4A |
| Depth | 73.5mm |
| Length | 80mm |
| Number of Poles | 1 |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | FAZ |
| Voltage Rating | 230V |
| Voltage Rating (AC) | 400V |
| DC Rated Voltage | 48V |
| Width | 17.5mm |
| RoHS | Compliant |
