
The Eaton FAZ-C4/3-NA is a 3-pole circuit breaker rated for 415V and 4A. It has a DIN rail mount and screw termination. The breaker measures 105mm wide, 53.1mm long, and 75.5mm deep. It is compliant with RoHS regulations.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Current Rating | 4A |
| Depth | 75.5mm |
| Length | 53.1mm |
| Mount | DIN Rail |
| Number of Poles | 3 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | FAZ |
| Termination | Screw |
| Voltage Rating | 415V |
| Width | 105mm |
| RoHS | Compliant |