
Fuse Blade Slow Blow Acting 30A Panel Mount Pin 26.92 X 10.92 X 13.95mm Automotive
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Eaton FMX-30LP datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Color | Pink |
| Current Rating | 30A |
| Height | 10.92mm |
| Length | 25.4mm |
| Package Quantity | 10 |
| Packaging | Bulk |
| Series | FMX |
| DC Rated Voltage | 32V |
| Weight | 0.16oz |
| Width | 11.93mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Eaton FMX-30LP to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
