Eaton LPJ-200SPI technical specifications.
| Approvals | UL, CSA, CE |
| Current | 200A |
| Current Rating | 200A |
| Length | 3inch |
| Max Voltage Rating (DC) | 300V |
| Mount | Bolt |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Bulk |
| Series | LPJ-SPI |
| Type | Electrical |
| Voltage Rating (AC) | 600V |