Emerson SCP30T515-DN technical specifications.
| Approvals | UL, CE |
| Current - Output 1 | 3A |
| Current - Output 2 | 500mA |
| Current Rating | 3A |
| Height | 120mm |
| Length | 33mm |
| Min Input Voltage (AC) | 85V |
| Max Operating Temperature | 65°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Max Output Current | 3A |
| Max Output Power | 30W |
| Mount | Panel, DIN Rail |
| Nominal Output Voltage | -15V |
| Number of Outputs | 3 |
| Output Current | 3A |
| Output Power | 30W |
| Output Voltage | 5V |
| Packaging | Bulk |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Voltage - Output 2 | -15V |
| Weight | 0.75lb |
| Width | 65mm |