Search Results for "06035C103JAT2A"
Filters
06035C103JAT2A
Kyocera
10nF 50V X5R 0603 Ceramic Capacitor
Datasheet
Volume Production
Capacitance:
10nF
Case Code (Imperial):
0603
Case Code (Metric):
1608
Package/Case:
06035C103JAT2A
AVX
0.01uF 50V X7R Ceramic Capacitor, 0603 Chip