Search Results for "55D30-01-4-AJS"
Filters
55D30-01-4-AJS
Grayhill
Single Deck Rotary Switch
Datasheet
Unconfirmed
Actuator Length:
9.53mm
Contact Material:
Brass
Contact Plating:
Silver
Index Angle:
30°
56D30-01-4-AJS
Grayhill
30° Adjustable 4-Pole Rotary Switch, 30V DC, 200mA, Panel Mount
Datasheet
Panel Mount
Active
Actuator Length:
9.53mm
Contact Material:
Brass
Contact Plating:
Silver, Nickel
Current Rating:
200mA