Search Results for "567UVR2R5MFE"
Filters
567UVR2R5MFE
Illinois Capacitor
SMD ALUMINUM POLYMER CAPACITORS
Datasheet
Active
Number of Terminals:
2
Capacitor Type:
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
567UVG2R5MFE
CDE Illinois Capacitor
560uF 2.5V Radial Surface Mount Aluminum Electrolytic Capacitor
Datasheet
Not Recommended for New Design
Capacitance:
560uF
Package/Case:
Radial
ESR (Equivalent Series Resistance):
440mR
Height - Seated (Max):
0.413inch