Search Results for "914CE16-9"
Filters
914CE16-9
Honeywell
(Sensing and Control)
SPDT Limit Switch, Rotary, 240VAC/28VDC, 5A, IP68
Datasheet
Screw Mount
Active
Actuator Type:
Rotary
Approvals:
UL, CSA, IEC
Contact Type:
Snap Action
Current Rating:
5A
914CE16-9A
Honeywell
(Sensing and Control)
Snap Acting/Limit Switch
Datasheet
Obsolete
Actuator Type:
Rotary
Depth:
16mm
Height:
64.8mm
Length:
40.01mm