Search Results for "AML24EBA2AC06"
Filters
AML24EBA2AC06
Honeywell
(Sensing and Control)
24V 2A DPDT On-Off-Mom Rocker Switch, Silver Contacts, 125V AC
Datasheet
Active
Contact Material:
Silver
Contact Plating:
Silver
Current Rating:
2A
Electrical Life:
25000Cycles
AML24EBA2AC06-001
Honeywell
(Sensing & Control)
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V
Datasheet
Volume Production
Package/Case:
125
Contact Current Rating:
3A
Contact Material:
Current Rating:
2A