Honeywell AML24EBA2AC06-001 technical specifications.
| Package/Case | 125 |
| Contact Current Rating | 3A |
| Contact Material | Silver |
| Current Rating | 2A |
| Series | AML24 |
| Switch Function | On-Off-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | DPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125V |
| DC Rated Voltage | 24V |