Search Results for "AS1356-27-T"
Filters
AS1356-27-T
AMS
IC REG LINEAR 2.7V 150MA SOT23-5
Datasheet
Not Recommended for New Design
Package/Case:
SOT-23-5
Lead Free:
Lead Free
Max Input Voltage:
5.5V
Min Input Voltage:
2.5V
AS1359-BTTT-27
AMS
Linear Voltage Regulator, 2.7V, 300mA, SOT-23-5
Datasheet
Not Recommended for New Design
Package/Case:
SOT-23-5
Max Input Voltage:
5.5V
Max Operating Temperature:
85°C
Min Operating Temperature:
-40°C