Search Results for "BA029LBSG2-TR"
Filters
BA029LBSG2-TR
Rohm
IC REG LINEAR 2.9V 150MA SMP5
Datasheet
Obsolete
Dropout Voltage:
90mV
Lead Free:
Lead Free
Max Input Voltage:
7V
Min Input Voltage:
2.5V
BA028LBSG2-TR
Rohm
Linear Voltage Regulator, 2.8V, 150mA, Positive Output, Surface Mount
Datasheet
Not Recommended for New Design
Max Input Voltage:
7V
Min Input Voltage:
2.5V
Max Operating Temperature:
85°C