Search Results for "FP50R12KS4C"
Filters
FP50R12KS4C
Infineon
Insulated Gate Bipolar Transistor, 70A I(C), 1200V V(BR)CES, N-Channel, MODULE-35
Datasheet
MODULE-35
Active
Package/Case:
Module
Collector Emitter Breakdown Voltage:
1.2kV
Max Collector Current:
70A
Max Operating Temperature:
125°C