Search Results for "HL2-HTM-AC240V"
Filters
HL2-HTM-AC240V
Panasonic
HL Series General Purpose DPDT Power Relay, 10A, 250V AC, Chassis Mount
Datasheet
Top Mount
Obsolete
Coil Current:
5mA
Coil Type:
Non-Latching
Coil Voltage (AC):
240V
Contact Current Rating:
10A
HL2-HTM-AC240V-F
Panasonic
Relay for control panel
Datasheet
ROHS COMPLIANT
Obsolete
Coil Current:
5mA
Coil Type:
Non-Latching
Coil Voltage (AC):
240V
Contact Current Rating:
10A