Search Results for "IXGR40N60B2"
Filters
IXGR40N60B2
Ixys
Insulated Gate Bipolar Transistor, 60A I(C), 600V V(BR)CES, N-Channel, ISOPLUS 247, 3 PIN
Datasheet
ISOPLUS 247, 3 PIN
Obsolete
Package/Case:
TO-247AD
Collector Emitter Breakdown Voltage:
600V
Collector Emitter Saturation Voltage:
1.9V
Collector Emitter Voltage (VCEO):
600V
IXGR40N60B2D1
Ixys
Datasheet
ISOPLUS 247, 3 PIN
Obsolete
Package/Case:
TO-247AD
600V
1.9V
1.9V