Search Results for "RT9017-33GB"
Filters
RT9017-33GB
Richtek
Low Dropout Linear Voltage Regulator, 3.3V, 500mA, SOT-23-5
Datasheet
Volume Production
Package/Case:
SOT-23-5
Dropout Voltage:
380mV
Min Current Limit:
530mA
Max Input Voltage:
5.5V