Search Results for "RT9183-33GL"
Filters
RT9183-33GL
Richtek
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A TO252-3
Datasheet
Volume Production
Package/Case:
TO-252-3
Max Input Voltage:
5.5V
Min Input Voltage:
2.3V
Max Operating Temperature:
125°C
RT9183-33GLF
Richtek
Low Dropout Linear Regulator, 1.5A, 3.3V, TO-252-3 Package
Datasheet
Contact Manufacturer
Package/Case:
TO-252-3
Max Input Voltage:
5.5V
Min Input Voltage:
2.3V
Max Operating Temperature:
125°C