Search Results for "RT9198-15GU5"
Filters
RT9198-15GU5
Richtek
IC REG LINEAR 1.5V 300MA SC70-5
Datasheet
Volume Production
Max Input Voltage:
5.5V
Max Operating Temperature:
125°C
Min Operating Temperature:
-40°C
Min Output Voltage:
1.5V
RT9198-15GU5R
Richtek
IC REG LINEAR 1.5V 300MA SC70-5R
Datasheet
Not Recommended for New Design
Max Input Voltage:
5.5V
Max Operating Temperature:
125°C
Min Operating Temperature:
-40°C
Min Output Voltage:
1.5V