Search Results for "SLE10K2-6-Z"
Filters
SLE10K2-6-Z
Nidec
Miniature Power Rocker Switches
Datasheet
Active
SL10K2-6-Z
Fujisoku
Switch Rocker ON OFF DPST Quick Connect Rocker 10A 250VAC
Datasheet
Volume Production
Height:
26.2mm
Lead Free:
Lead Free
Length:
21mm
Max Operating Temperature:
85°C
SL10K2-6-Z
Nidec
Panel Mount
Switch Configuration:
ON OFF
Pole Throw Configuration:
DPST
Actuator Style:
Rocker
Max Current Rating:
10@125VAC