Search Results for "UBX1V4R7MPL"
Filters
UBX1V4R7MPL
Nichicon
Aluminum Electrolytic Capacitor 4.7uF 35V Radial 150°C
Capacitance:
4.7uF
Diameter:
10mm
UBX1V4R7MPL1TD
Nichicon
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL
Capacitance:
4.7uF
Package/Case:
Max Operating Temperature:
150°C
Min Operating Temperature:
-55°C