Search Results for "UBX2V4R7MPL"
Filters
UBX2V4R7MPL
Nichicon
4.7uF 350V Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Datasheet
Through Hole
Active
Capacitance:
4.7uF
Package/Case:
Radial
Construction:
RADIAL
Diameter:
10mm
UBX2V4R7MPL1TD
Nichicon
CAP ALUM 4.7UF 20% 350V RADIAL
Capacitance:
4.7uF
Package/Case:
Max Operating Temperature:
150°C
Min Operating Temperature:
-25°C