Search Results for "UCS2C220MPD"
Filters
UCS2C220MPD
Nichicon
22uF 160V 20% Aluminum Electrolytic Capacitor, Radial, 105C, 500mA
Datasheet
Through Hole
Active
Capacitance:
22uF
Package/Case:
Radial
Construction:
RADIAL
Diameter:
10mm
Distributor
Stock
1400+
TME
0
UCS2C220MPD1TD
Nichicon
Aluminum Electrolytic Capacitors
Datasheet
Active
Capacitance:
22uF
Package/Case:
Features:
General Purpose
Height - Seated (Max):
0.866inch