Search Results for "UFW2A331MHD1TO"
Filters
UFW2A331MHD1TO
Nichicon
Cap Aluminum Lytic 330uF 100V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 750mA 2000h 85°C Ammo
Datasheet
Through Hole
Active
Capacitance:
330uF
Package/Case:
Radial
Max Operating Temperature:
85°C
Min Operating Temperature:
-40°C
UKW2A331MHD1TO
Nichicon
Datasheet
Through Hole
Active
Capacitance:
330uF
Package/Case:
Radial
Height - Seated (Max):
1.063inch
Lead Pitch:
0.197inch