Search Results for "V15T22-CP100"
Filters
V15T22-CP100
Honeywell
(Sensing and Control)
Switch Snap Action N.O. SPST Pin Plunger 22A 250VAC 0.98N Screw Mount Quick Connect
Datasheet
Screw Mount
Active
Contact Material:
Silver, Cadmium
Current Rating:
22A
Max Operating Temperature:
125°C
Min Operating Temperature:
-25°C
V15T22-CP100-K
Honeywell
(Sensing and Control)
Datasheet
Screw Mount
Active
Contact Material:
Silver, Cadmium
Depth:
10.3mm
Electrical Life:
10000Cycles
Length:
39.7mm