Search Results for "V250LS2P"
Filters
V250LS2P
Littelfuse
Varistor 250V 410V 1.2kA 90pF Radial Through Hole
Datasheet
RADIAL LEADED, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT
Active
Capacitance:
90pF
Clamping Voltage:
730V
Current Rating:
1.2kA
Diameter:
7mm
Distributor
Stock
73+
Quest
6,340
TME
0
V250LS2PX2855
Littelfuse
Radial Leaded Varistors
Datasheet
Radial,
Active
Package/Case:
Radial
Energy:
21J
Max Operating Temperature:
85°C
Min Operating Temperature:
-55°C