The VG-4513CB 122.8800M-GGCT3 is a surface mount oscillator from Epson with a frequency of 122.88MHz and a frequency stability of 50ppm. It operates over a temperature range of -40 to 85°C and has a maximum supply current of 65mA. The oscillator is packaged in a surface mount package with dimensions of 0.059inch in height, 0.197inch in length, and 0.126inch in width. It is available in cut tape packaging.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Epson VG-4513CB 122.8800M-GGCT3 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | SMD/SMT |
| Frequency | 122.88MHz |
| Frequency Stability | 50ppm |
| Height | 0.059inch |
| Length | 0.197inch |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Supply Current | 65mA |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Cut Tape |
| Series | VG-4513CB |
| Width | 0.126inch |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Epson VG-4513CB 122.8800M-GGCT3 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.