Inductor RF Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor 0.15A 2.5Ohm DCR 1210 Automotive T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | RF |
| Technology | Wirewound |
| Inductance | 10uH |
| Tolerance | 10% |
| Inductance Test Frequency | 2.52MHz |
| Maximum DC Current | 0.15A |
| Max DC Resistance | 2.5Ohm |
| Minimum Quality Factor | 30 |
| Minimum Self Resonant Frequency | 36MHz |
| Case Size | 1210 |
| Product Length | 3.5mm |
| Height | 2.4mm |
| Product Depth | 2.7mm |
| RoHS Version | 2002/95/EC |