The CM322522-150KA is a 15uH wirewound RF inductor with a tolerance of 10%. It has a maximum DC current rating of 0.13A and a maximum DC resistance of 3.2 ohms. The inductor's minimum quality factor is 30 and its minimum self resonant frequency is 30MHz. It is available in a 1210 surface mount package with dimensions of 3.5mm in length, 2.4mm in height, and 2.7mm in depth.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | RF |
| Technology | Wirewound |
| Inductance | 15uH |
| Tolerance | 10% |
| Inductance Test Frequency | 2.52MHz |
| Maximum DC Current | 0.13A |
| Max DC Resistance | 3.2Ohm |
| Minimum Quality Factor | 30 |
| Minimum Self Resonant Frequency | 30MHz |
| Case Size | 1210 |
| Product Length | 3.5mm |
| Height | 2.4mm |
| Product Depth | 2.7mm |
| RoHS Version | 2002/95/EC |