The CM322522-R022MA is a wirewound inductor from Etronic Team with an inductance of 0.022uH and a tolerance of 20%. It has a maximum DC current rating of 0.45 and a maximum DC resistance of 0.2. The inductor is designed for use in high-frequency applications, with a minimum self-resonant frequency of 1900MHz. It is available in a 1210 case size with dimensions of 3.5x2.4x2.7mm.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | RF |
| Technology | Wirewound |
| Inductance | 0.022uH |
| Tolerance | 20% |
| Inductance Test Frequency | 100MHz |
| Maximum DC Current | 0.45A |
| Max DC Resistance | 0.2Ohm |
| Minimum Quality Factor | 23 |
| Minimum Self Resonant Frequency | 1900MHz |
| Case Size | 1210 |
| Product Length | 3.5mm |
| Height | 2.4mm |
| Product Depth | 2.7mm |
| RoHS Version | 2002/95/EC |