The CM322522-R33MO is a 0.33uH wirewound RF inductor from Etronic Team. It has a tolerance of 20% and a maximum DC current of 0.45A. The inductor is designed for surface mount applications, with a case size of 1210. It has a minimum quality factor of 30 and a minimum self resonant frequency of 300M. The inductor's maximum DC resistance is 0.4, and it is tested at a frequency of 25.2M.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Etronic Team CM322522-R33MO technical specifications.
| Type | RF |
| Technology | Wirewound |
| Inductance | 0.33uH |
| Tolerance | 20% |
| Inductance Test Frequency | 25.2MHz |
| Maximum DC Current | 0.45A |
| Max DC Resistance | 0.4Ohm |
| Minimum Quality Factor | 30 |
| Minimum Self Resonant Frequency | 300MHz |
| Case Size | 1210 |
| Product Length | 3.5mm |
| Height | 2.4mm |
| Product Depth | 2.7mm |